آیا با کتاب راز شفا آشنا هستید؟

پیام کتاب

این کتاب راز بازگشت به طبیعت و هماهنگ شدن با آن ، هر یک از ما جزئی کوچک از طبیعت هستیم و هر چه بیشتر از آن فاصله بگیریم بیشتر دچار مشکلات جسمی و روحی خواهیم شد. عامل اساسی سلامتی جسم و روح، تغذیه سالم و طبیعی است. بنابراین بیماری و رنج نتیجه تخلف از قوانین طبیعت است، پس بشر باید خودش را با طبیعت هماهنگ سازد و مراقب آنچه می خورد باشد. اغراق نیست که بپذیریم بسیاری از امراض و بیماریها، ریشه در عدم آگاهی ما از تغذیه صحیح دارد پس هر چه آگاهی ما در مورد اصول تغذیه طبیعی بیشتر شود به همان نسبت بیماری ها کاهش می یابد...

سیستم ایمنی بدن را بشناسیم

سیستم ایمنی بدن، سیستمی حیرت آور و دقیق است که وظیفه دفاع بدن را بر عهده دارد. وقتی بیماری به سراغ ما می آید، کار پوشش دفاعی،یعنی پوست، پوشش مخاطی و باکتری های روده مختل می شود. اختلال در این پوشش همانند زنگ خطری است که به ما هشدار می دهد سیستم ایمنی، نظم خود را از دست داده و این سؤال را در ذهن ما به وجود می آورد که کدام عضو نتوانسته کار خود را به خوبی انجام دهد؟

سیستم ایمنی بدن: سدی در برابر بیماری ها

بهترین و مؤثرترین عامل در راه حفظ سلامت و شادابی،سیستم ایمنی تبدیل مواد غذایی، انرژی آن را از بین می بریم. ما با این عمل مواد سمی و تفاله برجای می گذاریم. این مواد سمی به اندامهای دفع کننده از جمله کبد و کلیه ها فشار زیادی وارد می سازد. بنابراین با هر لقمه غذایی که می خوریم مقدار زیادی مواد سمی و بیماری زا به بدن وارد می شود، اما از طرفی، میلیونها سلول سیستم دفاعی، به مبارزه با این عوامل بیماری زا مشغولند تا بدن از ابتلاء به بیماریها در امان بماند. با این وجود گاهی سیستم ایمنی بدن به دلایل مختلف یا بر اثر فعالیت زیاد، دچار ضعف و اختلال می گردد. در این شرایط، پیامدهای ناخوشایندی به وجود می آید که به بیماری منجر می شود.

آسیب مواد قندی به سیستم ایمنی بدن

سلامتی ایده آل و نوسازی فعال بدن مستلزم برخورداری از یک سیستم ایمنی توانا می باشد. مواد قندی،سیستم ایمنی را تضعیف کرده، توان شما را در مقابله با بیماری های عفونی، آلرژی ها و حتی سرطان کاهش می دهد، به بیان دیگر این مواد که قند و شکر در رأس همه آنها قرار دارند به اشکال مختلف متوقف کننده عملکرد سیستم ایمنی بدن بوده و به عملکرد طبیعی آن به ویژه عمل دفاعی بیگانه خواری گلبول های سفید آسیب می رساند، یعنی توانایی آنها را برای از بین بردن میکروب ها و سایر عوامل تهاجمی به بدن مختل می سازد. زیان های ناشی از مصرف مواد قندی به همین جا خاتمه نمی یابد:

  • قند می تواند سبب تغییر شکل ساختمانی پروتئینی شود و بدین صورت خاصیت حمل و نقل مواد، توسط پروتئین ها مختل گردد.
  • قند باعث افزایش چربی و کلسترول خون می گردد.
  • قند سبب نوسان قند خون در بدن می شود.
  • قند می تواند باعث افسردگی شود.
  • قند به عمل گرفتکی رگ ها یاری می رساند.
  • قند می تواند در به وجود آمدن پوکی استخوان و همچنین عفونت های قارچی، سر درد و میگرن نقش داشته باشد.
  • قند باعث تشکیل جرم در دندان ها می شود.
  • مصرف زیاد قند، توسط مادران باردار، بر رشد جنین تأثیر منفی می گذارد.
  • قند باعث اختلال در کار سیستم ایمنی می شود.
  • قند در ایجاد بیماری های انحطاطی مانند دیابت، فراموشی و اختلال کلیوی نقش دارد

دفع مواد زائد

بخش مهمی از مواد زائد درونی موادی هستند که در جریان تجدید حیات میلیاردها سلول در بدن ما به وجود می آیند. بدن ما هر روز صدها میلیون سلول فرسوده را می سوزاند و سلولهلی تازه ای جایگزین آنها می شوند. سلولهای فرسوده و از بین رفته، سمی بوده و می بایست از بدن خارج شوند. به همین منظور ارگانهای مختلفی مانند روده هافمثانه، ریه ها و پوست برای خلاصی از شر آنها پیش بینی شده است. جریان جایگزینی سلولی، پدیده ای خود به خودی است و همانند گردش خون و هضم مواد غذایی جزء اعمال فیزیولوژیک بدن می باشد. ما به میزان این مواد زائد به وجود آمده در درون بدن خودآگاهی و کنترلی نداریم. آن چه را که می توانیم تحت کنترل خود در آوریم مواد زائد سمی است که از خارج، وارد بدن خود می کنیم. هر سلول در واقع بدنی بسیار کوچک می باشد که آن چه را که نیاز دارد جذب و مواد زائد خود را دفع می کند. مشکل هنگامی آغاز می شود که مواد سمی ساخته شده به وسیله سلول ها و مواد سمی وارد شده از خارج از حد و میزان تواناییبدن در دفع فزونی گیرد. مسأله بسیار روشن است، هنگامی که هر روز مواد سمی بیشتری از آن چه می تواند دفع شود، در بدن جمع شود، اضافه آن باقی مانده و سرآغاز مشکلات مختلف خواهئ شد. 

بدن اسیدی

اغلب مردم بدنی اسیدی دارند. اسیدی بودن محیط بدن که در اثر خوردن مواد پخته به وجود می اید، به گونه ای فاجعه آمیز به مویرگ ها صدمه می زند. نوعی کاغذ آزمایش ادرار در داروخانه ها موجود است که حالت اسیدی-بازی بدنتان را به شما نشان می دهد و به وسیله آن می توانید هر روز خود را آزمایش کنید. شکل مویرگها در اثر اسیدی شدن تغییر می کند. موادی که محیط بدن را اسیدی می کنند، مانند محصولات حیوانی، گوشت، چربی، شکر و کافئین می توانند عملکرد مویرگها را مختل سازند. قابل توجه اینکه پروتئین حیوانی به سختی از مویرگ عبور می کند. وقتی مجرای فاضلاب خانه شما گرفته باشد، چه اتفاقی می افتد؟ در این شبکه های خونی نیز همین اتفاق رخ می دهد. اعمال گوارشی ناقص، فشار خون، سوء تغذیه، ناراحتی گوش و چشم، سردرد و بیماری های قلبی،نتیجه ی انسداد مویرگ هاست.

مشروبات الکلی

مشروب خوران مایلند عادت آنها سالم تلقی شود، اما چنین نگرشی به چند علت درست نیست: نخست این که الکل نوعی سم است. اگر شک دارید از یک دانشجوی سالهای نخست پزشکی بپرسید. او بارها مشاهده کرده است که هنگامی که یک قطره الکل روی سلولی ریخته می شود چگونه آن سلول مچاله شود. اتانول برای قلب ماده ای سمی است به این معنی که روی قلب اثری زیان بخش دارد. مصرف الکل ، سبب تجمع چربی در عضله قلب، نامنظمی ضربان آن و نارسایی قلب شده، زیان های دیگری دیگری نیز برای قلب و سیستم گردش خون در بر دارد. الکل علاوه بر قلب روی تمامی بدن اثر می گذارد زیان بخش ترین اثرات آن روی مغز و کبد است در حالی که کبد مسوول عمده سم زدایی بدن می باشد. الکل در کبد باعث بیماری های زیادی از سرطان گرفته تا سیروز می شود. بنابراین اگر الکل در محافظت از قلب به جهاتی مؤثر باشد که البته در واقع چنین نیست، نوشیدن حتی میزان کم آن می تواند خطر بسیاری از بیماری ها را افزایش دهد استفاده مقدار کمی الکل باعث فعال کردن و ایجاد رادیکال های آزادمی شود که خود نقش زیادی در تشدید روند پیری دارد....